Axie Infinity (AXS) Nedir? AXS Kurucusu Kimdir?

Axie Infinity yani kısaca AXS Ethereum ağı üzerinde geliştirilmiş block chain modelinde bir tokendir. Axie Infinity (AXS) nedir açıklamadan önce sizlere bu paylaşımın yapıldığı tarihe ait olan fiyat bilgilerini kısaca sunacağım. Bugünkü canlı Axie Infinity fiyatı $48.38 olarak listelenmiştir ve Coinmarketcap verilerine göre Axie Infinity (AXS) tokeni 43. sırada yer almaktadır.

Axie Infinity (AXS) Nedir?

Axie Infinity token, Axie Infinity adlı oyunun oyuncuları tarafından sahip olunan ve işletilen block zincir tabanlı bir ticaret savaş oyundur. Bu oyunda Pokémon ve Tamagotchi gibi oyunlardan ilham alan Axie Infinity, oyuncuları Axies olarak bilinen jeton tabanlı yaratıkları toplamasına, üremesine, yükselmesine ve savaşmalarına olanak tanır. Ayrıca bu yaratıkları takas yolu ile başka oyuncular ile değiş tokuş etme şansınız bulunmaktadır.

Yaratıklar çok farklı şekillerde bulunabilirler. Bunlardan bazıları; su, canavar, kuş, böcek, bitki ve sürüngen gibi 500’den fazla vücut parçası bulunmaktadır. Her bir vücut parçasının ise yaygın, nadir, ultra nadir ve efsanevi olmak üzere 4 adet nadirlik ölçeği bulunmaktadır. Bu da Axies’in vücut parçalarının birleşiminden çok fazla değişken Axies oluşmasına yarar. Bu şekilde Axies’ler genellikle çok nadir ve benzersiz bir hal almaktadır.

Her bir Axie, farklı özelliklere ve güçlere sahip olup değiştirilemez (NFT) bir tokendir. Axie’i geliştirmek isterseniz eğer 3v3 savaşlara katılabilir ve buradan kazandığınız EXP puanları ile Axie’nin vücut parçalarını veya istatistiklerini geliştirebilirsiniz. Bu başlık altında sizlere Axie Infinity (AXS) Nedir onun hakkında bilgiler verdik şimdi ise kurucularından bahsedelim.

Axie Infinity (AXS) Nedir?
Axie Infinity (AXS) Nedir?

Axie Infinity Kurucuları Kimdir?

Axie Infinity 2018 yılında Vietnam merkezli bir ekiple geliştirilen teknoloji odaklı bir oyun geliştiricisi olan Sky Mavis tarafından oluşturuldu. Bunların yanında ortakları Trung Nguyen ve Aleksander Larsen’dir. Trung Nguyen şuan platformun CEO’sudur. Nguyen bilgisayar yazılım mühendisliğinde lisans derecesi ile mezun oldu ve bir süre Anduin Transactions’ta yazılım mühendisi olarak çalıştı.

Axie Infinity (AXS) Nerden Satın Alınabilir?

Axie Infinity Binance, Huobi Global, Coinbase, FTX, Bithumb, KuCoin, Gate.io ve Kraken gibi çok bilindik ve iyi borsalarda işlem görmektedir.

Kripto para piyasasına dair bilginiz ve kripto piyasasından haberiniz olsun istiyorsanız: Telegram ve twitter adreslerimizi takip edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x