Axie Infinity ‘nde Bulunan Hatalar için 1 Milyon Dolar Ödül

Popüler bir blok zincir tabanlı çevrimiçi oyun olan Axie Infinity (AXS) arkasındaki firma olan Sky Mavis, beyaz şapkalı bilgisayar korsanları hataları bulmaya teşvik ediyor. Teşvik için firma bir ödül sistemi koymayı planladı. Bu duyuruda programda yer alan iki kategori üzerinde kapsadığı açıklandı. Bu iki kapsam şu şekildedir;

  • Akıllı sözleşmeler ve blok zincir,
  • Web sitesi ve uygulamaları,

için hata tespit edilmesi üzerine ödül vereceği açıklandı. Birinci kategori olan akıllı sözleşmeler ve blok zincir ile ilgili hata bulunmasında $1.000 ile $1 Milyon arasında değişken bir ödül kazanabilecekler. İkinci kategori olan web sitesi ve uygulamalar için ise $50 ile $15.000 arasında ödül vermeyi planladı. Bu miktarlar bulunan hatanın büyüklüğüne ve hangi alanları etkilediğine göre değişmektedir.

Axie Infinity
Axie Infinity

Duyuruyu yapan ekip şu sözleri aktardı;

Sky Mavis, güvenlik açığının iş üzerindeki etkisine ve genel ciddiyetine bağlı olarak, her araştırmacının bulgusunun adil bir şekilde ödüllendirildiğinden emin olmak için toplulukla birlikte çalışmaya isteklidir.

Bu sözlerinin üzerine şu sözleri ilave olarak ekledi;

Bu amaçla, olağanüstü derecede ciddi sorunların veya aşırı etkisi olan sorunların 1.000.000 ABD Dolarına kadar ödüllendirilmesi mümkündür.

Sky Mavis Ekibi

Blok zincir oyun stüdyosu, Axie’nin çok büyük satışlardan kaçınması için en yüksek ödülleri veren hatalar için aylık olarak kilitlerin açılabileceği bir hak kazanma süreci olacağını belirtti. Ekip, Axie Infinity oyununun “yalnızca yazılım güvenlik açıklarını kapatmak” için olduğunu ve “yalnızca nasıl yararlandıklarını gösteren ve çalışan bir kanıtı olan güvenlik açıklarının parasal ödüller” için uygun olduğunu belirtti.

Kripto para piyasasına dair bilginiz ve kripto piyasasından haberiniz olsun istiyorsanız: Telegram ve twitter adreslerimizi takip edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x