Bitcoin 21 Bin Dolar Seviyesini Koruyabilecek mi? Solana Ne Kadar Geri Çekilecek?

Bitcoin 21 Bin Dolar Seviyesini Koruyabilecek mi? Solana Ne Kadar Geri Çekilecek?

Solana dün iki ayın en yüksek seviyesinden işlem görüyordu. Bugüne ise sert bir şekilde geriledi. Bitcoin ise 21.000 doların üzerinde birkaç gün işlem gördükten sonra birkaç yüz dolar geriledi. Şimdi bu seviyelerin altında işlem görüyor..

Geçtiğimiz gün birkaç altcoin daha da büyük düşüşlere şahitlik etmişti. Solana 14%’lük bir düşüşün ardından öne çıktı.

Bitcoin 21 Bin Dolar Seviyesini Koruyabilecek mi? Solana Ne Kadar Geri Çekilecek?
Bitcoin 21 Bin Dolar Seviyesi ve Solana Düşüşü

Bitcoin 21 Bin Dolar Seviyesinin Altına Düştü

Geçen hafta, ABD haberleri göz önüne alındığında bitcoin için durum oldukça değişkendi. Federal Rezerv Çarşamba günü kilit faiz oranlarını 75 baz puan artırdı. Bu durum BTC’nin 20.800 dolardan 20.000 dolara düşmesine neden oldu.

Ancak iki gün sonra, dünyanın en büyük ekonomisi beklenenden daha iyi olan iş raporunu yayınladığında manzara değişti. Bu, bitcoin’i ilk başta neredeyse 21.000 dolara çıkardı. Ancak btc Cumartesi günü bu seviyeyi geri kazanmayı başardı.

Hatta kabaca iki ay içinde en yüksek fiyat etiketi haline gelen 21.500 dolara yükseldi. BTC 21.000 doların üzerinde kaldığı için Pazar olaysız geçti.

Bununla birlikte, varlık bugün erken saatlerde bu seviyenin altına daldı ve gün içi en düşük 20.600 seviyesine düştü. Şu an itibariyle bu seviyenin biraz üzerinde duruyor, ancak piyasa değeri 400 milyar doların altında. Yine de altcoinler üzerindeki hakimiyeti bir nefes aldı, şimdi hakimiyet 39%’a yakın.

Solana Sert Bir Şekilde Düştü

Solana, Google’ın popüler blok zincirinin üstünde bir doğrulayıcı düğüm çalıştırmaya başladığını duyurdu. Bunun ardından hafta sonu en iyi performans gösteren coinler arasındaydı. Yaklaşık iki ay içinde görülen en yüksek fiyat olan neredeyse 40 dolara çıkan ani bir fiyat artışıyla tepki gösterdi.

Ancak, SOL son 24 saatte sert bir şekilde düşüyor. Şu anda yaklaşık 14% düştü ve 30 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor.

Dogecoin, Avax, Uniswap, BNB, ATOM ve Chainlink de 8%’e kadar sert bir şekilde düştü. Sonuç olarak DOGE 0,11$, UNİ 7,2$, BNB 330$, ve LİNK 8,1$’dan işlem görüyor.

Ethereum, Ripple, Cardano, Polkadot, Shiba Inu ve Tron günlük ölçekte 5%’e kadar değer kaybetti.

Tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri 1.025 trilyon dolara düştü. Bu da günlük 40 milyar dolar kaybettiği anlamına geliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan Twitter adresimizi takip ediyor musunuz?

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x