CAKE Coin Nedir CAKE Coin Geleceği 2022

CAKE coin, merkeziyetsiz bir kripto para borsası olan PancakeSwap borsasının kendi tokenidir. CAKE coin nedir, alınır mı, geleceği var mı? Soruları gibi aklınıza gelen tüm sorulara bu konu içerisinde birlikte yanıt arayacağız.

CAKE Coin Nedir

CAKE Coin, kullanıcılara PancakeSwap merkeziyetsiz borsası (DEX) üzerinden alım-satım yapmak, stake, farming gibi kazanç sağlamak için ortaya çıkan bir tokendir. Binance Smart Chain üzerindeki BEP20 standartlarını kullanan diğer tokenları kazanmak için de yine CAKE kullanmanız gerekir. Bu merkeziyetsiz borsadaki pek çok işlemde de CAKE kazanmak için de bu token kullanılmaktadır. Yani özetle, işlevi olan Pancakeswap merkeziyetsiz borsası olduğu sürece kullanımı sürecek olan bir coindir. Burada not olarak coin, token ayrımına takılmamanızı rica ediyorum. Çünkü yaygın kullanım olarak coin kullanılıyor, biz de blog yazılarında samimi bir dil kullanıyoruz.

CAKE Coin Nedir CAKE Coin Geleceği 2022

PancakeSwap CAKE Projesi Nedir

Pancakeswap bir merkeziyetsiz finans yani DeFi uygulamasıdır. Bu uygulama içerisindeki işlemleri gerçekleştirmek üzere proje CAKE’yi kullanır. PancakeSwap bu konuda en yaygın kullanılan merkeziyetsiz borsa olması yönüyle ön plana çıkıyor. CAKE’nin amacı PancakeSwap için likidite sağlanmasını teşvik etmektir. Kullanıcıların diğer token ve coinlerde olduğu gibi CAKE’yi de al-sat için kullanması mümkündür. Belirlenmiş bir maksimum arzı olmaksızın an itibariyle (03.05.2022) toplam arzı 738 milyon 290 bin 988 ve dolaşan arzı 290 milyon 489 bin 698’dir.

CAKE Nereden ve Nasıl Alınır

En çok hacmi Binance, Gateio ve Kucoin borsalarında olmak üzere toplam 35 borsada işlem görmektedir. Her birinden satın alma işlemi ve satma işlemi yapılmaktadır. Stake seçeneği ile daha fazla CAKE kazanmak için PancakeSwap merkeziyetsiz borsasını da kullanabilirsiniz.

CAKE Coin Yorumu ve CAKE Geleceği

Güvenilirlik açısından CAKE için hiçbir sorun gözükmüyor. PancakeSwap merkeziyetsiz borsası kullanıcı sayısının da fazla olmasıyla sürekli aktif ve kullanılabilir haldedir. Sosyal ağlardan da takip edebilirsiniz. Uzun vade yatırımcıları PancakeSwap üzerinden CAKE stake ederek kazanç sağlamayı son derece kârlı görüyor. Teknik ve temel açıdan fiyatı uygun gördüğünüzde siz de yatırım yapabilirsiniz. Biz ekip olarak yatırım yapmış değiliz. Fakat proje olarak geleceğinin olduğunu söylemek mümkün. Fakat hangi coin olursa olsun, alırken piyasanın özellikle de Bitcoin’in durumunu göz önünde bulundurun.

Özetle: Projesi güzel, geleceği olan, görünürde güvenilir bir coindir. Trade etmek, kısa-orta vade al-sat yapmak için şartlar her zaman değişkenlik gösterdiği için bir şey söylemem mümkün değil. Kendi kararınızı kendiniz vermelisiniz. Yatırım ciddi bir iştir, siz de ciddiye alın.

Bizi sosyal medyadan takip ediyor musunuz? GMT Coin için yapmış olduğumuz yorumu da okuyabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x