Hyundai, NFT Alanına Adım Atıyor, Topluluk Tabanlı Nft’leri Piyasaya Sürüyor

Hyundai, NFT alanına adım atıyor, topluluk tabanlı NFT’leri piyasaya sürüyor. Hyundai, toplum temelli bir yaklaşımla NFT sektörüne adım atıyor. Birçok otomobil devi NFT endüstrisini araştırıyor.

Merkezi Güney Kore’de bulunan bir otomobil firması olan Hyundai Motors, halka açık Olmayan Fungible Token (NFT) projesinin açıklandığını kamuoyuna bildirdi. Girişim, herhangi bir otomotiv üreticisinin ilkidir ve NFT koleksiyonu “Meta Kongz” un yaratıcıları ile ortaklaşa yürütülmektedir.” Bu bilgi, şirketin web sitesindeki bir yazı aracılığıyla kamuya açıklandı.

Hyundai, NFT Alanına Adım Atıyor, Topluluk Tabanlı Nft'leri Piyasaya Sürüyor
Hyundai, NFT Alanına Adım Atıyor, Topluluk Tabanlı Nft’leri Piyasaya Sürüyor

Ayrıca, otomotiv üreticileri bugün “Metamobilite Evreni” olarak etiketlenen Hyundai. NFT ekosistemini kısaca anlatan bir video yayınladı. Bu, Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı. (CES) 2022’de açıkladığı “Metamobilite” konseptine uygun olarak gerçekleşiyor. Fikir, kullanıcıların zaman ve mekandaki fiziksel hareket kısıtlamalarını yenmelerine izin vermek amacıyla, hareketliliği sanal gerçeklikle bütünleştirecek şekilde Metaverse ile bağlantılı akıllı cihazlar etrafında dönüyor.

“Kendi nft’lerimiz aracılığıyla ‘Metamobiliteyi’ tanıtmaktan ve bu yolculuğa ‘Meta Kongz’ ile başlamaktan son derece heyecanlıyız”. Hyundai’deki Küresel Pazarlama Müdürü Thomas Schemera dedi.

Kısa klibi kutlamak için Asya otomobil devi, 20 Nisan’da “Hyundai x Meta Kongz” adı altında NFT’LERİN 30 özel versiyonunu satın almaya hazır hale getirecek. Bundan sonra, diğer NFTs koleksiyonları yıl boyunca, özellikle her ayın 11’inde yayınlanacak.

Hyundai, NFT alanındaki diğer otomobil endüstrisine katılıyor

Kripto alanı, dünyada evlat edinmede bir artışa tanık olmaya devam ediyor. Bu, bireyleri, özel işletmeleri, endüstrileri ve hatta hükümetleri kesti. Otomobil endüstrisinin kendisi kripto varlıklarını karşıladı. Tesla ve BMW gibi otomobil şirketleri ödeme için kripto para birimlerini kabul ediyor.

Bu arada, diğer otomobil üreticileri NFT’LERİ ve Metaverse’i keşfetmeye başladı. Son zamanlarda Lamborghini, İsviçre’den bir sanatçı olan Fabian Oefner ile “Space Time Memory” etiketli ilk NFT projesini oluşturmak için ortaklık kurdu. Ayrıca, yatırımcılarıyla yaptığı görüşmede Ferrari, yakında bir NFT koleksiyonu başlatma niyetini belirtti. Bu amaçla İsviçreli bir blockchain şirketi olan Velas ile ortaklık kurdular.

Bununla birlikte, Hyundai, NFT pazarına çevrimiçi bir topluluk tasarımıyla yaklaşan ilk otomobil üreticisi olarak öne çıkacak. Bu, 15 Nisan’da oluşturulan birden fazla Twitter ve Discord kanalının yanı sıra gelecek aydan itibaren faaliyete geçecek resmi bir NFT web sitesini de içeriyor.

Telegram kanalı ve twitter hesaplarımızı takip ederek kripto sektöründen haberdar olabilirsiniz. Liq olmak ne demek? adlı konumuz için tıklayın!

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x