Kripto Borsası Binance, Rusya’daki Hizmetleri Engelliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası perşembe günü yaptığı açıklamada, Rusya’daki büyük müşterilerinin hesaplarını devre dışı bıraktığını ve Avrupa Birliği yaptırımları uyarınca ülkedeki hizmetlerini kestiğini duyurdu. Bunun yanına Binance Rusya vatandaşlarının ve ülkede yaşayan insanların $10.900 üzerinde kripto para bulunduran şirketlerin yeni para yatırma ve satım yapmasını yasakladığını ekledi. Fakat bu düzenlemeden etkilenen müşterilerin paralarını çekebileceklerini belirtti.

Binance Rusya
Binance Rusya

$10.900 dolar altındaki Rusya bağlantılı kullanıcılarının hesaplarının aktif olarak devam edeceğini söyledi. Bu ay AB, Rusya’ya yönelik yaptırım paketlerinde kripto para birimlerini depolamak, göndermek, almak ve harcamak için kullanılan dijital cüzdanları hedef aldı. Binance, büyük ABD borsaları Coinbase Global Inc ve Kraken ile birlikte, Başkan Vladimir Putin’in Moskova’nın askerden arındırmak için “özel bir operasyon” olarak adlandırdığı Ukranya’nın işlalini emrettikten sonra Kiev’den Rus kullanıcılarının tamamen yasaklaması çağrılarını reddetmişti. Binance, Mart ayında “milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağını” ancak yaptırımlara uyulmasını sağlayacağını söyledi.

Bunların yanında geçen ay, yaptırımlara tabi Rus bankalarının kart sahiplerinin kartları platformda kullanacaklarını ve aynı kategorideki bireylerin erişimlerini kısıtladığını doğruladı.

Twitter ve telegram kanallarımızı takip ederek kripto piyasasında bilgiyi ve haberi yakalayabilirsiniz. Blog içeriklerimiz için blog kategorimize göz atabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x