Morgan Stanley, Bitcoin’in Para Birimi Olarak Kullanımının Yeni Başlamış Olabileceğini Söylüyor

Morgan Stanley, Bitcoin’in para birimi olarak kullanımının yeni başlamış olabileceğini söylüyor. Bitcoin (BTC-USD) yaygın olarak kullanılan bir değişim aracı olacak mı? Morgan Stanley analisti Sheena Shah Perşembe günü müşterilere yazdığı bir notta, tüccarlar arasında bir ödeme aracı olarak kabul edilmemesinin yanı sıra yüksek işlem maliyetleri “şimdi değişiyor” dedi.

Morgan Stanley analisti Sheena Shah, Bitcoin'in Para Birimi Olarak Kullanımının Yeni Başlamış Olabileceğini Söylüyor
Morgan Stanley analisti Sheena Shah, Bitcoin’in Para Birimi Olarak Kullanımının Yeni Başlamış Olabileceğini Söylüyor

2021 rakamlarına göre, küresel kripto piyasa değeri son zamanlarda 1.87T seviyesinde gerçekleşti. Bu rakam da büyük gelebilir. Ancak küresel hisse senetleri (~ $90T), tahviller (~ $120T) ve Altın (XAUUSD: CUR) (~ $12T) gibi daha köklü varlık sınıflarıyla karşılaştırıldığında değil.

Özellikle bir dizi ödeme şirketi, büyüyen merkezi olmayan alandaki erişimini genişletmeye çalışıyor. Örneğin, ödemeler firması Grev son zamanlarda satış tedarikçisi NCR ve Blackhawk Ağ firması ile temel ödemeler için “fiziksel mağazalar, ABD’de restoranlar ve kafeler çok sayıda yakın gelecekte bitcoin ile ödeme kabul etmek mümkün olacak anlamına gelebilir” açıklamasını yapmıştı.

Ayrıca, Nisan ayı başlarında Strike, tüccarların en popüler BTC ölçekleme çözümü olan Lightning Network üzerinden bitcoin (BTC-USD) ödemelerini dolar olarak kabul etmelerine izin vermek için e-ticaret platformu Shopify (SHOP) ile ortaklık kurdu. SA katkıda bulunan Mike Fay, 14 Nisan’da yaptığı açıklamada, “Bu küçük bir anlaşma değil” dedi. “Tüccar bu tür bir değişimden yararlanır, çünkü tüccarın geleneksel ödeme rayları aracılığıyla geleneksel ödeme işlem ücretlerini ödemesi gerekmez. Kullanıcı için, Bitcoin’in Lightning Ağı üzerinden mallar için ödeme yapmak, tüccarın işlem ücretini öğenin maliyetine dönüştürmek zorunda kalmayacağından, sonuçta her şey için daha düşük fiyatlara yol açabilir “diye ekledi. Kripto kabulü “evrim” orada bitmiyor. Bir başka ödeme işleme firması olan Fidelity National Information Services (FIS), Nisan ayı başlarında tüccarlara doğrudan ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan USD Coin (USDC-USD) cinsinden ödeme alma olanağı sunacağını söyledi.

Morgan Stanley Analisti Shah Şunları da Söyledi:

Lightning Network’ü kullanan bitcoin (BTC-USD) işlemlerindeki ücretlerin, btc’yi 1.50 $ civarında bir İş Kanıtı blok zincirinde işlem yapmak için ortalama ücrete kıyasla sıfıra yakın olduğunu ve katman 2 ödeme protokolünü “aksi takdirde yapılacak küçük ödemeler için çok daha pratik” hale getirdiğini unutmayın. banka kartı kullanılarak yapıldı “dedi.

Shah, ABD’deki satışların% 85’inin çevrimiçi değil mağazalarda gerçekleştiği göz önüne alındığında, fiziksel mağazaların kriptoyu kabul etmesinin gelişimini izlemek daha önemli olduğunu söyledi. Shah, bitcoin’in (BTC-USD) fiyat dalgalanmalarının vahşi olduğu bilinirken, BTC’nin kartlar veya ödeme terminalleri aracılığıyla bir ödeme aracı olarak kullanılması daha yaygın kabul görürse oynaklığın önemli ölçüde ılımlı olabileceğini belirtti.

Ayrıca, Starbucks (SBUX), uygulaması aracılığıyla kripto ödeme kontörlerini sunmak için yakın zamanda dijital varlık platformu Bakkt (BKKT) ile işbirliği yaptıktan sonra, şu anda mağazalarında bitcoin (BTC-USD) kabul eden en büyük perakendecilerden biri. Nisan ayının başında, müşterilerin tüm dijital varlıklara sorunsuz bir şekilde erişmesini ve işlem yapmasını sağlayan Bakkt, Amerikan Bankası müşterilerinin bitcoin ve Ethereum’a (ETH-USD) erişmesine izin vermişti.

Ama herkes gemide değil. E-ticaret devi Amazon’un (AMZN) CEO’su Andy Jassy Nisan ayı ortalarında yaptığı açıklamada, şirketinin bir ödeme mekanizması olarak kripto eklemeye “muhtemelen yakın olmadığını” söyledi.

22 Nisan’da sona eren haftanın başlarında, Avustralya’nın finansal düzenleyicisi, alana olan ilgi genişledikçe bir kripto politikası yol haritası açıkladı.

Telegram ve Twitter adreslerimizi takip ederek Kripto para piyasasındaki hiçbir gelişmeyi kaçırmazsınız! Sözlük kategorimiz ile kripto para piyasasına yabancı kalmayın.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x